Jaký alkohol-tester si vybrat?

Pro běžného řidiče je obvykle zásadní vědět, kdy může za volant. Hledá tedy alkoholtester který mu tuto skutečnost umožní pohodlně a stoprocentně zjistit. Obchodní zástupce na alkoholtestery specializovaného prodejce www.alkoholtester.cz redakci doporučil zvážit zejména nákup alkoholtesterů, které dokáží mimo jiné také změřit množství vdechnutého vzduchu. Čidlo přístroje tak má k dispozici odpovídající množství vzduchu k analýze a výsledek je u těchto přístrojů velmi přesný. Obvykle na dvě desetinná místa.
Startovním produktem této řady je přístroj Alkohol tester - DA 5000 v pořizovací ceně málo přes tisíc pětset korun a s certifikátem EU. 
Dalšími přístroji jsou pak nejprodávanější přístroj v České republice CA2000 a nyní nově i CA 20FL. Tyto alkoholtestery mají pak dle ceny různé doplňkové funkce jako např.: počítadlo měření, zápis naměřených hodnot do počítače, nebo možnost použít jako zdroj napájení přímo autozásuvku. Vzhledem k výbavě a spolehlivosti bude běžnému uživateli postačovat přístroj CA2000 , který má navíc i velmi užitečné příslušenství v podobě adaptéru do 12V zásuvky v autě.


Profesionálové a firmy obvykle požadují od alkoholtesteru více :


Firmy nebo státní orgány obvykle kladou na přístroje větší požadavky než běžný uživatel a to zejména co se týká práce s naměřenými daty a na výdrž přístroje. Zaznamenávat data a přenášet je do počítače umějí již alkoholtestery řady profesionální alkoholtestery Dräger ...viz zde  :http://www.alkoholtester.cz/eshop/profi-testery---drager/

 

Pro svou extrémní výdrž a velké množství doplňkových funkcí jsou oblíbeny zejména Elektrochemické alkoholtestery - Fuel cell v překladu znamená palivový článek - je technolgie založena na principu palivového článku, který se v současné době začíná používat třeba k pohonu aut. Fuel cell se nezahřívá (vyšší výdrž baterií) v průběhu zkoušky pouze tlakové čidlo kontroluje množství vdechnutého vzduchu a na konci zkoušky pumpa nasaje do článku přesný objem vzorku. Článek začne spalovat alkohol a vyrobí z něj elektrický proud. Podle množství vyrobeného proudu je určeno množství alkoholu v dechu. Fuel cell není ovlivněna žádnými cizími látkami ani sílou dechu. Jednotlivé Fuel cell se mezi sebou liší objemem nasátého vzduchu, čím větší objem tím větší přesnost a také výdrž.Porovnáním obou technologií lze konstatovat, že polovodičové čidla jsou určena řádově pro stovky měření s přesností 10 % v hodnotách do 1 promile. Fuel cell technologie pro profesionální zátěž v řádech tisíců měření a přesnost je zachována v celém rozsahu měření.

 

Pokud se rozhodnete pro nákup přístroje prostřednictvím internetu, doporučujeme důkladné studium záručních podmínek, dodacích lhůt a ceny poštovného. Obvyklou praxí je uvedení nízké ceny alkoholtesteru, ale neúměrně vysoké poštovné s různými příplatky. Cena takto "levného" detektoru se pak může vyšplhat až o stokoruny výše než u jiného prodejce. Je dobré nákup realizovat prostřednictvím obchodu který je specializován na prodej alkoholtesterů a to zejména z toho důvodu, že na takovém obchodu naleznete i detailní informace a máte k dispozici kontakty na obchodníka, který je schopen zodpovědět dotazy a pomoci s výběrem.

Při konzultaci problematiky s laboratoří prodejce z firmy Hanint jsme byli upozorněni na padělky detektorů řad CA. Padělky vypadají velmi podobně, ale uvnitř jsou zcela jiné než originál. Jsou obvykle prodávány pod jiným označením a do problémů se zákazník dostává v momentě kdy se obrátí na servisní laboratoř detektorů, která na tyto přístroje servis neprovádí.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace.